Pierwsze wiosenne punkty!

Korona Chełmce inkasuje pierwsze punkty w rundzie wiosennej tego sezonu. W dwunastej kolejce pokonujemy u siebie Pandę Pamięcin.

Obie drużyny były nastawione na zwycięstwo co było widać już od samego początku spotkania. Szybko można było dostrzec przewagę naszej ekipy. Korona dłużej utrzymywała się przy piłce i wyprowadziła sporo akcji, mniej, jak i bardziej ciekawych. Kilka sytuacji było na tyle groźnych, by zakończyć się bramką. Niestety w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy żadnych goli. Nasi napastnicy nie wykorzystali swoich szans, a przyjezdni przeprowadzili tylko kilka akcji pod naszą bramką. Do przerwy bezbramkowy remis.

Druga połowa była bardziej wyrównana niż pierwsza. Koronie można przypiąć łatkę drużyny grającej dobrze tylko przez 45 minut, bo drugie części są zazwyczaj odrobinę gorsze. Podobnie było i w tym spotkaniu. Goście coraz mocniej napierali oraz stawali się groźniejsi. Jednak nasi piłkarze nie odpuszczali i dzięki temu mogliśmy ujrzeć pierwszego gola, którego autorem był Paweł Głuszczak, Po rzucie rożnym piłka znalazła się pod jego nogami, a nasz pomocnik swoim zdecydowaniem wyprowadził Koronę na prowadzenie. Po tym fakcie przyjęliśmy taktykę defensywną, ponieważ była to ciężko wypracowana bramka. Z czasem nasza gra stała się bardziej nerwowa, a Panda grała dobrą piłkę. Jednak w końcówce spotkania Paweł Kaleta posłał futbolówkę na piąty metr do Łukasza Karolaka, a pomocnik strzelił swojego pierwszego gola dla Korony, ustalając przy tym wynik spotkania na 2:0. Bramka ta pozwoliła uspokoić grę i zdobyć komplet punktów.

Cała drużyna rozegrała dobre spotkanie, a każdy z zawodników zostawił dużo zdrowia na murawie dla tych trzech punktów. Po dwunastu kolejkach zajmujemy 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów.

Korona: K. Rupiczak - T. Samorzewski (46' E. Miller); K. Stanoch; K. Zmuda; M. Jabłoński - M. Krzywda; D. Nowicki (75' D. Bąkowski); P. Głuszczak; P. Płotek - P. Kaleta; D. Szymczak (65' Ł. Karolak)